Виховна робота

Організація та планування навчально – виховної роботи в дошкільному закладі: сучасні підходи

4. Найефективнішим є перспективно - календарне планування. Перспективне доцільно складати на зручний для конкретного педагога відтинок часу  (на місяць, квартал, півріччя або навчальний рік) у довільній формі (текстовій, графічній). До перспективних планів відносяться: сітки занять, їх тематика; зміст ігрової та трудової діяльності; тематика свят та розваг; комплекси ранкової гімнастики та гімнастики пробудження після денного сну (по 2 комплекси на місяць з ускладненнями на другому тижні); загартувальні заходи (назва, норми); робота з ьатьками (форма, теми, термін проведення); довготривалі спостереження (назва об'єкту, мета, короткі запитання). Перспективне планування сюжетно - рольових ігор має свої особливості: варто продумувати етапи або завдання щодо розгортання сюжету гри (див. обмін досвідом роботи ДНЗ "Ладоньки"    м.Здолбунів   та   ін.)   протягом   певного   відрізку  часу - 2 тижні, місяць.

Типи занять: фронтальні (вся група), групові (до 15 дітей), індивідуально - групові (до 8 дітей), індивідуальні (1-4 дитини).

Інноваційні види занять:

Н.Гавриш "Заняття має закінчуватись за хвилину до  того, як діти можуть цього захотіти, а не тоді, коли вони вже "стомилися" і в них знизився пізнавальний інтерес".

2.Вказати тип, вид заняття.

11.Дбати про розвиток мовлення кожної дитини на всіх етапах заняття.

Перевага нині надається індивідуальним та індивідуально - груповим формам роботи з дітьми: вони дозволяють реалізувати індивідуалізовану програму розвитку дитини, яка випереджає віковий рівень або ж має нижчі за вікові показники розвитку, добираючи навчальні та розвивальні завдання різного ступеня складності для кожної дитини або певної підгрупи дітей (диференційований підхід). Фронтальними можуть бути заняття: читання та розповідання казок; морально - етичні бесіди; узагальнюючі бесіди (про письменників, героїв); ігри - драматизації; перегляд театрів, діафільмів; свята і розваги тощо.

7. Особливу увагу слід приділяти в календарному плануванні індивідуальній роботі з дітьми. Кожна дитина має протягом дня одержувати індивідуальний пакет завдань відповідно до свого рівня розвитку.

- бесіди пізнавального змісту (з правового, економічного, волеологічного, екологічного, морально - етичного, духовного, соціального, патріотичного, естетичного виховання);

На прогулянках варто планувати крім активної рухової діяльності і активну пізнавальну. Варто ширше використовувати можливості обох прогулянок для формування життєвої компетентності кожної дитини, виконання вимог БКДО в Україні.

12.  Доцільно здійснювати нетрадиційний підхід і до складання розкладу занять, який може бути гнучким, залежно від вибору програми, рівнів розвитку дітей, матеріальної бази ДНЗ, предметно - розвивального середовища в групі, рівня використання інновацій, педтехнології, кращих ППД, власного творчого і ефективного пошуку педагогів тощо.

6. Перспективний план навчально - виховного процесу. ІІ молодша група.       Навчально - методичний        посібник,     укладач О.Ф. Кондратьєва, Чернівці: 2005.

<p helvetica="" neue',="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;"="" 7.="" Перспективний="" план="" навчально="" -="" виховного="" процесу.="" Середня="" група.   ="" Навчально="" методичний       ="" посібник,    ="" укладач="" О.Ф.="" Кондратьєва,="" Чернівці:="" 2005.="" pp="" 8.Перспективний="" процесу.Старша="" група.="" методичний="" посібник,="" Кондратьєва.=""> 9.Плануємо залюбки. Орієнтовні розробки тематичних циклів. Книга перша. Книга друга. Автор - уклад.: Ю.С. Монилюк, Л.І. Тищук. - Тернопіль, Мандрівець, 2006.