Сторінка фізінструктора

нноваційні технології

З метою реалізації завдань Базової програми "Я у світі", "Впевнений старт" педагогічний колектив працює за напрямами: гуманітарним та художньо-естетичним.Педагоги забезпечують всебічний розвиток дошкільників відповідно до їх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб.

Розвиток системи освіти вимагає впровадження  нових методів навчання і виховання дітей. Для створення сучасного інноваційного простору педагогічний колектив втілює в практичну діяльність такі інноваційні технології:

-- ТРВЗ ( теорія розв"язання винахідницьких завдань ), що розвиває у дітей творчі задатки,

креативність, вміння знайти вихід в нестандартній ситуації, сприяє розвитку інтелектуального потенціалу, логічного мислення;

-- художньо-мовленнєва діяльність  -- це навчання дітей мовлення, розповідання, розвиток комунікативних здібностей засобами художнього слова;

-- розвиток зв"язного мовлення за творами О.А.Захаренка, В.Сухомлинського, що сприяє розвитку у дітей соціально-моральної позиції щодо себе, природи і суспільства; формування внутрішнього світу свого "Я";

-- розвиток зв"язного мовлення засобами театралізованої діяльності, тобто вправляння дітей в монологічному та діалогічному мовленні, оволодіння мовними та емоційними засобами виразності, поповнення та активізація пасивного словникового запасу, розвиток інтелекту.

Використання інноваційних технологій при
Microsoft Word документ [29.0 KB]

ПІСОЧНА ТЕРАПІЯ

Відомий американський педагог С. Куломзіна зазначає, що Пісочниця не тільки розвиває творчий потенціал дитини, активізує просторову уяву, образно-логічне мислення, тренує дрібну моторику руки, але ненав'язливо, поволі налаштовує дітей на осягнення моральних істин добра і зла, будує гармонійний образ світу.
Завдяки чарівним властивостям піску раптом оживають казки, дитина стає безпосереднім учасником і режисером власних творів, а потім бачить результат власної творчості.
Музичний супровід і колірні ефекти є потужним стимулом для розвитку емоційного світу дитини. Крім того, в поєднанні з пальчиковою гімнастикою, драматизацією та мімічними етюдами заняття дозволяє гармонізувати емоційний стан дитини, розвивати всі пізнавальні процеси та сенсомоторні навички.
Моделюючи ситуацію в пісочниці, дитина отримує досвід самостійного вирішення, проявляється його сила Чарівника.

Принципи побудови програми занять:
 • Програма занять враховує всі сторони розвитку дитини: інтелектуальну, фізичну, емоційну і соціальну.
• Заняття проводяться в ігровій формі з урахуванням психофізіологічних особливостей дітей раннього віку та дошкільного віку.
• Для попередження інтелектуальної та фізичної стомлюваності в ході занять відбувається часта зміна видів діяльності.
• Активно використовуються музично-рухові вправи.

Наші заняття спрямовані на:
• Сенсорний розвиток (розвиток сприйняття: кольору, форми, величини).
• Розвиток мовлення (формування мовного висловлювання, підготовка органів мови і слуху дитини до сприйняття правильного звуку і правильної артикуляції).
• Розвиток мислення, уваги, пам'яті, уяви.
• Розвиток дрібної моторики.
• Естетичне виховання.
• Розвиток емоційної сфери.
• Розвиток творчих здібностей.
• Соціальний розвиток (навички спілкування).

Пісочна анімація дозволяє перетворити гру дитини в захоплюючий процес, відкрити власні можливості. Це заняття дарує дитині незабутні хвилини польоту фантазії та уяви. Заняття розвивають дрібну моторику, посидючість, пам’ять, образне і послідовне мислення,Розкриває творчий потенціал дитини.

Рухова діяльність дошкільників протягом дня

Рухливі ігри, елементи спортивних ігор та вправ, фізкультурні свята і розваги; прогулянки-походи за межі дитячого садка, самостійна рухова діяльність дітей тощо.

Орієнтовна схема календарного планування занять з фізичної культури

Програмові завдання (навчальні, розвивальні, виховні)

Обладнання, інвентар, (матеріали)

Хід заняття

Примітки

Орієнтовна схема планування фізкультурних свят і розваг

Місяць

Види і тема дозвілля

Вікові групи

Примітки

Рівні розвитку

Стан здоров`я, спосіб життя.doc
Microsoft Word документ [31.0 KB]
Розвиток рухів.doc
Microsoft Word документ [30.0 KB]
Культура харчової поведінки.doc
Microsoft Word документ [29.0 KB]
Гігієнічні навички.doc
Microsoft Word документ [29.5 KB]

Скарбничка фізкультурника

День здоров’я в дитячому садку.doc
Microsoft Word документ [38.0 KB]
Ризький метод загартування.doc
Microsoft Word документ [31.0 KB]
Загартування та зміцнення здоровя в літн
Microsoft Word документ [34.5 KB]
Ціннісне ставлення до здоров.doc
Microsoft Word документ [56.5 KB]
ІГРИ НА РОЗВИТОК ШВИДКОСТІ РУХІВ.doc
Microsoft Word документ [93.0 KB]
РУХЛИВI ІГРИ, В ЯКИХ ПЕРЕВАЖАЮТЬ ХОДЬБА,
Microsoft Word документ [78.5 KB]
Фізичне виховання дітей улітку.doc
Microsoft Word документ [66.0 KB]

Фізрук
Станко Лілія Миколаївна
Прикладом для малюка
Є особа фізрука.
Справжній чоловік-козак
Вчить малят любить Вкраїну,
Розвивати свою силу,
Кожен ранок розминатись,

Спортом радісно займатись.

Наш девіз"Ми любим природу,ми любимо спорт."